Burak YILMAZ'in NBA Sitesi

Kobe Bryant

ANASAYFA
Michael Jordan
NBA SAMPiYONLARI
NBA'den Haberler
Lakers Fikstürü:))
LAS VEGAS ALL-STAR 2007
NBA de Transferler
NBA'deki Rekorlar
Basketbol Tarihi
Terimler Sözlügü
Los Angeles Lakers
Biliyor musunuz?
Biliyor musunuz? 2
Kobe Bryant

kobegif.gif

Kobe BRYANT

Adı : Kobe
Soyadı : Bryant
Yaşı : 27
Boyu : 1.98
Kilosu: 100
Doğum Tarihi :23/08/1978
Doğum Yeri: Philadelphia
Hobisi : Play Station 2 oynamak
Oynadığı Takım : Los Angeles Lakers
Numarası: 8
Kariyerinin En Yüksek Sayısı: 81(vs. Toronto)
Kariyerinin En Yüksek Asisti: 15
Kariyerinin En Yüksek Ribaundu: 15
Kariyerinin En Yüksek Top Çalması: 6
Kariyerinin En Yüksek Bloğu: 5
Rekorları:
*Bir maçta en fazla üçlük isabeti(12),
*9 maç ardarda 40 sayı ve üzerinde oynama,
*14 maç ardarda 30 sayı ve üzerinde oynama,
*3 maç ardarda triple-double yapma,
*En genç all-star olma (18 yaşında),
*Çaylak sezonunda smaç şampiyonluğu,
*Michael Jordan'ın savunmasına karşı 55 sayı...
*2002 yılında All-Star MVP'si

*2005-06 Sezonu Sayı Kralı(34.1)

 


DAHA NE OLSUN :))

Kobe Bean Bryant (23 Ağustos 1978, Philadelphia), Los Angeles Lakers takımında basketbol oynayan bir NBA oyuncusudur.

Lise çağında geleceğin yıldızlarından biri olarak görülen Kobe Bryant, 1996 yılında 18 yaşında lise mezunu olarak NBA Draft'a girdi. 13. sıradan Charlotte Hornets tarafından seçilen Bryant'ı Charlotte, Vlade Divac ile takas etti ve Los Angles Lakers'a verdi.

1997'de daha çaylakken smaç şampiyonu oldu. Lakers'daki dördüncü sezonunda ise ilk NBA şampiyonluğuna ulaştı. Shaquille O'Neal ve koç Phil Jackson ile beraber bu şampiyonlukta en büyük pay Kobe'nindi. O zamana kadar Kobe çoktan bir yıldız olmuş, bazıları tarafından Michael Jordan'ın tahtının varisi ilan edilmiş ve NBA'in en pahalı reklam kontratlarının altına imza atmıştı. Adidas "En iyi ayakkabı insan ayağıdır, biz de en iyi insan ayağından bir ayakkabı ürettik" sloganıyla Kobe isimli bir ayakkabı bile üretti.

2000 yılındaki şampiyonluğu 2001 ve 2002 yıllarında korudu Lakers Kobe'nin katkılarıyla. Fakat yavaş yavaş takım içinde Shaquille O'Neal ile sorunlar yaşamaya başladı. İki oyuncu da Lakers'ın başarısında hayati rol oynamalarına rağmen tüm başarıyı kendilerine maletme çabasına girdiler.

2003 yılında şampiyonluğu konferans finalinde elendikleri San Antonio Spurs'e kaptırmaları, bir sonraki yıl da Karl Malone ve Gary Payton ile takviye edilmiş bir takım kurmalarına rağmen bu sefer de finalde Detroit Pistons'a kaybetmeleri Lakers'ı karıştırdı. Shaquille O'Neal ve Phil Jackson takımdan ayrıldılar. Takım 2004-2005 sezonuna Kobe'nin liderliği ile yine zirveye oynamak iddiasıyla girdiyse de çok kötü bir sezon geçirerek playoff bile oynayamadı. Kobe'nin kariyerinde çok önemli bir düşüş oldu bu. Bu senelerde hakkında ortaya atılan tecavüz iddiaları ve açılan dava hem kariyerindeki düşüşü hızlandırdı hem de imajını kötü etkiledi.2006 LA-Lakers - Toronto Raptors maçında 81 sayı atarak, tarihte bir maçta en fazla sayı atan 2. oyuncu ünvanını kazanmıştır . Bir maçta en fazla sayı atma rekoru ise Wilt Chamberlaine aittir 100 sayı. Aynı sezonda kariyerinde 16000 sayıya ulaşan en genç oyuncu ünvanını aldı. Bunu başardığında 27 yaşındaydı...